Search
Close this search box.

Kousek od školy spadla část javoru.

24. 4. 2014

Info

Kousek od školy spadla část javoru.
„Je to odpověď na otázky pro všechny kritiky,“ říká tajemník
„Kácíte stromy? Proč? Jsou zdravé. To vidíme i laickým okem. Chcete schválně ničit životní prostředí? Chcete udělat z Přerova vyprahlé město“ Těmto otázkám a výtkám čelili úředníci i zástupci města Přerova v souvislosti s letošním kácením a ořezem stromů. Vlna kritiky má teď jeden otazník navíc.
„Z neděle na pondělí, zřejmě po bouřce, se utrhla část stromu v ulici Jasínkova. Chtěl bych vidět všechny kritiky, co by říkali ve chvíli, kdyby javor někoho usmrtil, nebo vážně zranil. Jsem rád, že se nikomu nic nestalo, ale právě toto je odpověď na slova lidí, kteří nás, snad z neznalosti věci, kritizovali,? říká tajemník přerovského magistrátu Jiří Bakalík. Jak zdůraznil, je podle něj od laiků krátkozraké, když podceňují práci dendrologů, kteří v Přerově hlídají zdravotní stav stromů a vydávají posudky, které někdy mohou mít i charakter „rozsudku smrti nad stromem“.
„Strom byl poškozený hnilobou, což je patrné z fotek, které jsme na místě pořídili. Dřevinu jsme už odstranili. Je ale třeba zdůraznit, že kousek od stromu je škola i školka, takže můžeme mluvit o štěstí, že se nikomu nic nestalo. Pro mne je to ten nejpádnější z argumentů proti lidem, kteří nám nadávají, že kácíme nebo prořezáváme stromy. Ano, děláme to právě kvůli tomu, abychom předešli podobným problémům,“ konstatuje ředitel Technických služeb města Přerova Raděk Koněvalík.

Sdílet na Facebooku

Další články