Odpady přilákaly na akci tisícovku Přerovanů

10. 10. 2022

Více než tisícovka návštěvníků zavítala uplynulý víkend do areálu Technických služeb města Přerova na akci Barevný den s odpady. Celodenní program, určený pro rodiny s dětmi, dospělé i mládež, umožnil zájemcům udělat si podrobnější představu o tom, co se děje s odpadem, který vytřídili obyvatelé města.

Možnosti podívat se na přerovskou třídící linku, skládku a kompostárnu v Žeravicích využilo okolo 150 zájemců, pro které byla připravena komentovaná prohlídka těchto provozů a kyvadlová autobusová doprava z areálu v ulici na Hrázi do areálu skládky.

„Největší zájem měli malí i velcí návštěvníci o prohlídku naší svozové techniky a také o doprovodný program. Díky němu se zájemci dozvěděli například informace o třídění odpadů, ale pobavili se třeba také na dětské show, u vystoupení kouzelníka, nebo při koncertu hudební skupiny,“ popsal Tomáš Lolek, náměstek Technických služeb města Přerova.

Akci zorganizovalo Statutární město Přerov ve spolupráci s technickými službami a s partnery akce – neziskově hospodařící společností EKO-KOM a kolektivními systémy sběru elektrozařízení ASEKOL a Elektrowin. Pro návštěvníky byly připraveny i soutěže o ceny, prvních 300 návštěvníků získalo dárek – populární barevné opakovaně použitelné tašky na třídění odpadů.

Barevný den navázal na pilotní aktivitu, odpadovou talkshow, která proběhla v uplynulém týdnu v sále přerovského kina hvězda. Série zábavných besed s populárními osobnostmi se zúčastnilo bezmála 2 tisíce žáků 6.–9. ročníků přerovských základních škol.

Sdílet na Facebooku

Další články