Search
Close this search box.

Odpady přilákaly na akci tisícovku Přerovanů

10. 10. 2022

Více než tisícovka návštěvníků zavítala uplynulý víkend do areálu Technických služeb města Přerova na akci Barevný den s odpady. Celodenní program, určený pro rodiny s dětmi, dospělé i mládež, umožnil zájemcům udělat si podrobnější představu o tom, co se děje s odpadem, který vytřídili obyvatelé města.

Možnosti podívat se na přerovskou třídící linku, skládku a kompostárnu v Žeravicích využilo okolo 150 zájemců, pro které byla připravena komentovaná prohlídka těchto provozů a kyvadlová autobusová doprava z areálu v ulici na Hrázi do areálu skládky.

„Největší zájem měli malí i velcí návštěvníci o prohlídku naší svozové techniky a také o doprovodný program. Díky němu se zájemci dozvěděli například informace o třídění odpadů, ale pobavili se třeba také na dětské show, u vystoupení kouzelníka, nebo při koncertu hudební skupiny,“ popsal Tomáš Lolek, náměstek Technických služeb města Přerova.

Akci zorganizovalo Statutární město Přerov ve spolupráci s technickými službami a s partnery akce – neziskově hospodařící společností EKO-KOM a kolektivními systémy sběru elektrozařízení ASEKOL a Elektrowin. Pro návštěvníky byly připraveny i soutěže o ceny, prvních 300 návštěvníků získalo dárek – populární barevné opakovaně použitelné tašky na třídění odpadů.

Barevný den navázal na pilotní aktivitu, odpadovou talkshow, která proběhla v uplynulém týdnu v sále přerovského kina hvězda. Série zábavných besed s populárními osobnostmi se zúčastnilo bezmála 2 tisíce žáků 6.–9. ročníků přerovských základních škol.

Sdílet na Facebooku

Další články