Search
Close this search box.

Pěstební opatření dřevin a náhradní výsadby

24. 11. 2015

V letošním roce dojde k realizaci pěstebních opatření na dřevinách v parku Michalov a areálu Laguna. Práce započnou certifikovaní arboristé v období vegetačního klidu od prosince 2015 a budou pokračovat v předjaří 2016. Práce budou rozděleny do dvou etap. V první etapě budou provedeny bezpečnostní ořezy, přednostně nad chodníky a dětskými hřišti.

Jako dílčí část provozní bezpečnosti je nutné provést také kácení dřevin. Jedná se převážně o jedince vykazující defekty, dřevokazné choroby, sníženou stabilitu a tím ohrožující provozní bezpečnost. Zvuk pil se bude ozývat nejenom v parku, ale je také nutné zasáhnout do přestárlých topolů v areálu Velké Laguny.

Vzhledem k plánovaným zásahům v korunách a kácení dřevin v těsné návaznosti na komunikace, žádáme občany o zvýšenou pozornost.

Za pokácené dřeviny budou provedeny náhradní výsadby, které se již realizují od začátku listopadu. Nové stromky budou vysazeny na hřbitově, ve městě, v parku Michalov, ale také na místních částech. Je obecně známo, že podzimní termín je pro výsadbu dřevin nejideálnější. V dalších výsadbách se bude pokračovat v jarních měsících.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Dutina po vykáceném topolu – Laguna 2014.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Vylomené větve topolu na Laguně – 2. července 2015.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Vysazené buky a duby v parku Michalov.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Nově vysazený jasan na ulici Kopaniny u policejní stanice.

Sdílet na Facebooku

Další články