Search
Close this search box.

Příprava ploch na výsev letniček v roce 2016

8. 10. 2015

Technické služby města Přerova zahájily přípravu vytipovaných ploch zeleně na území města Přerova pro výsev letniček.

Rádi bychom obeznámili občany města Přerova s přípravou letničkových záhonů z přímých výsevů, které se připravují na rok 2016. V letošním roce byl založen záhon z přímého výsevu u kašny na rozhraní ulic Komenského a Šířava. Tento záhon byl kladně hodnocen veřejností. Proto jsme se rozhodli tuto myšlenku pestrých letničkových záhonů rozšířit i do jiných částí města a zatraktivnit je. Jsou zvolena místa nejen k potěchu oka kolemjdoucích, ale také plochy podél komunikací. Jedná se o tato místa: areál parku Michalov, městský hřbitov, kruhový objezd ul. 17. listopadu a Želatovská, ul. Kozlovská, Žerotínovo náměstí, pod hradbami.

Celková osevní plocha v roce 2016 bude činit 1 350m2.

Letničkové záhony z tzv. „přímého výsevu“ využívají technologii, kdy se semena letniček v namíchané směsi vysévají na konci dubna přímo na záhon.

Námi připravované záhony jsou založeny v místech travního porostu. Technologie založení spočívá v aplikaci herbicidu, odstranění travního drnu, případného doplnění substrátu a hnojiva, výsev 1 – 2 g/m2 (konec dubna). Budou použity speciálně namíchané letničkové směsi uzpůsobené daným lokalitám, každá s jiným barevným působením a jiným druhovým složením.

Sdílet na Facebooku

Další články