Search
Close this search box.

Rozvoz kontejnerů pokračuje

27. 1. 2015

Pracovníci technických služeb začali od ledna rozvážet nádoby na třídění biologicky rozložitelného komunálního odpadu lidem okolních obcí. Nádoby rozvezli do Lýsek, Vinar, Henčlova, Výmyslova, Újezdce a Kozlovic. Příští týden je na řadě Čekyně a Žeravice.

Během ledna a února dostane odpadové nádoby o obsahu 240 litrů více jak tři a půl tisíce domácností. Hnědá nádoba na biologicky rozložitelný odpad je opatřena samolepkou, která popisuje, co je vhodné do nádoby ukládat – a co naopak není. Rostlinný i dřevní odpad, zeleninové a ovocné zbytky, skořápky z ořechů, a další biologicky rozložitelný odpad tak už nebudou končit v kontejnerech na domovní odpad.

Kromě odpadových nádob si měli možnost občané objednat i kompostér. Na základě poptávky zajistil Magistrát města Přerova 600 kompostérů na 700 litrů kompostu a 1 200 kompostovacích sil na 900 litrů.

V březnu pak poprvé převeze svozové vozidlo biologický odpad do kompostárny. Popeláři budou vyvážet jeden týden popelnici se zbytkovým odpadem a druhý týden nádobu s biologickým odpadem.

Fotogalerie:

Sdílet na Facebooku

Další články