Search
Close this search box.

Ve čtvrtek 1. října startuje nové kolo soutěže základních a mateřských škol ve sběru starého papíru

30. 9. 2020

Technické služby města Přerova, s.r.o. připravily společně s odborem školství Statutárního města Přerova pro školní rok 2020 – 2021 tradiční soutěž ve sběru starého papíru pro žáky základních a mateřských škol.

Sběr starého papíru – pouze noviny, časopisy, knihy a případně kancelářský papír – bude zahájen ve čtvrtek 1. října 2020 a ukončen bude 28. května 2021. Žáci mohou tento starý papír odevzdávat ve sběrných dvorech Na Hrázi 17 a Želatovská, které provozují Technické služby, a to v pondělí až pátek od 7:00 do 17:00 hod. a v sobotu od 8:00 do 16:00 hod. Žáci vždy nahlásí školu a třídu, za kterou tento starý papír odevzdávají.

Finanční výtěžek z prodeje tohoto papíru je na základě smlouvy poskytnut jednotlivým školám a školkám. Technické služby města Přerova každoročně věnují další ceny pro soutěžící a to v těchto 6 kategoriích:

  • nejlepší ZŠ (v přepočtu odevzdaného papíru na 1 žáka)
  • nejlepší třídní kolektiv ZŠ
  • nejlepší MŠ (v přepočtu odevzdaného papíru na 1 žáka)
  • nejlepší třídní kolektiv MŠ
  • nejlepší sběrač ze ZŠ
  • nejlepší sběrač z MŠ

Cílem této soutěže je motivovat děti ze základních a mateřských škol ke třídění a sběru druhotných surovin. Vyhodnocení proběhne v průběhu měsíce června 2021 a vítězům jednotlivých kategorií budou předány ceny na slavnostním ceremoniálu na zámku na Horním náměstí v Přerově.

Sdílet na Facebooku

Další články